Тротуарна плитка вже давно заслужила хорошу репутацію і складає серйозну конкуренцію решті матеріалів дорожнього покриття. Така плитка проста в укладанні, добре переносить всі погодні умови, має різноманітний зовнішній вигляд, який гармонійно підійде будь-якому дизайну поблизу прилеглих будівель і загальному виду ландшафту. Витрати на укладання тротуарної плитки значно менші ніж на укладання асфальтованої поверхні, а термін експлуатації бруківки, при правильному укладанні і якісній структури самого продукту, значно більший.

Тротуарна бруківка дозволяє виконувати укладання тротуарів, площадок і доріг будь-яких розмірів і конфігурацій. Укладання бруківка виконується на щебневій та гравійно-піщаній основі. Таке покриття має безліч переваг:

  • на його поверхні не утворяться калюжі, оскільки вода вільно просочується через зазори між плитками;
  • покриття забезпечує природну потребу зелених насаджень у водопостачанні й газообміні. Це сприятливо позначається на екологічних показниках навколишнього середовища;
  • перед проведенням ремонтно-монтажних робіт (наприклад, при прокладці підземних комунікацій) тротуарну бруківку можна легко демонтувати, і укласти її знову по їхньому завершенню;
  • покриття з тротуарної бруківки практично не виділяє шкідливих летучих продуктів.

Технічні характеристики

Якість тротуарної бруківки відповідає вимогам Технічного регламенту будівельних виробів, будівель і споруд, ДСТУ Б.В.2.7-145:2008 «БМ Вироби бетонні тротуарні неармовані. Технічні умови» п.п. 3.3, 3.5, 4.1.2, 4.1.3, 4.2.4, 4.2.5, 4.2.6. Згідно зазначеного стандарту, продукція відповідає наступним умовам:

Найменування показників, параметрів бетону ФЕМЗначення згідно стандартуФактичні середні значення нашої продукції

Міцність на стиск.

Характеризує експлуатаційну міцність та витривалість бруківки при навантаженнях.

B22,5 - B30 43,8 мПа (B35)

Морозостійкість.

При проведенні випробувань бруківка заморожується до температури -18°С та розморожується до 0°С — що відповідає одному циклу.

F200

F200 (200 циклів)

Водопоглинання.

Характеризує поглинання вологи бруківкою.

≤5%

2,13%

Стирання лицьової поверхні.

Випробування проводиться на лабораторному крузі стирання.

0,7 г/см2 0,2 г/см2

Технології виробництва

Сьогодні передовою технологією виробництва бетонних виробів є метод напівсухого вібропресування. Цей метод допомагає уникнути перевитрати цементу, отримати вироби більш високої якості та знизити собівартість. Метод вібропресування дозволяє застосовувати суміші з мінімальною кількістю води, заповнення форм відбувається за рахунок вібрації і тиску на суміш, а не за рахунок текучості суміші. Цю технологію використовують усі провідні європейські виробники.

Наша продукція виготовляється за допомогою вищеописаної технології і характеризується високими показниками міцності, морозостійкості, водопоглинання, стирання лицевої поверхні та іншими показниками, необхідними для сертифікацій відповідної продукції.